30. jubilejas kāla regate 2019

Augusta pirmajā nedēļas nogalē tika aizvadīta trīsdesmitā Kāla ezera regate, kurā 5 braucienos tika noskaidroti labākie no 21 burātāja. Jubilejas regates kopvērtējumā uzvarēja pieredzējis jahtu un vindsērfinga burātājs Mārtiņš Grobiņš, aiz sevis 2.un 3. vietās atstājot olimpietes Vitu Matīsi un Ilonu Grīnbergu.

30 gadi – daudz vai maz?

Ja mēs zinām, ka “ Sērfings ir mūžīgs”, tad tās ir sekundes, bet tomēr tas ir gana liels posms. Vindsērfings Kāla ezerā sportistus uz sacensībām pulcē jau 30 gadus. Šoreiz jubilejas regate. Visi atcerējamies faktu kā Ivars Ankravs un Aldis Zēmanis ar “Javu” brauca uz Rīgu pie Sērfprezidenta Māra Dāles, lai pamācītos kā jāsērfo un kā rīkot regati. Pirmajās regatēs Prezidents pats  deva startu, pats piedalījās sacensībās un arī tiesāja. Ar p/s “ Gaiziņš” atbalstu balvās bija mākslinieku Veltas un Jāņa Ruņģa gleznas, bet tālākie Rojas sportisti vai visu dienu brauca ar “ļetučku”, lai atbrauktu līdz Madonai. 

Šajā 30. Kāla regatē tika aizvadīti 5 braucieni, četrus no tiem sportisti veica sestdienā, kad vējš lutināja, bet svētdien burātājus sagaidīja jau ierastais Kāla ezera maratons starp ezera salām. Sportiskās aktivitātes abu sacensību dienu laikā papildināja 30 gadu garumā krātās jautrās un sportiskās atmiņas, dreskods “Kā pirms 30 gadiem” un dejas vakara garumā. Sacensības bija spraigas gan starp mūsu olimpietēm un Eiropā prēmētiem sportistiem, gan retiem brīvdienu braucējiem.

SACENSĪBU REZULTĀTI

VĪRU konkurencē:

  1. vieta – Mārtiņš Grobiņš LAT 777
  2. vieta – Aldis Šuriņš LAT 105
  3. vieta – Gunārs Rozenbergs LAT 14

DĀMU  konkurencē:

  1. vieta – Vita Matīse LAT 1
  2. vieta – Ilona Grīnberga LAT 18
  3. vieta – Helēna Rožkalne LAT 558

Mazākajiem līdzjutējiem, kā katru gadu, notika Kāla regates mākslinieciskais plenērs.

Ivars Ankravs Kāla regates organizatoru vārdā izsaka paldies Madonas novada pašvaldībai, kas jau 20 gadus atbalsta vindsērfingu, internetveikalam “ Kvarcs” par atbalstu un visiem sportistiem, kas piedalījās Kāla regatē šo trīsdesmit gadu laikā.

Uz tikšanos gleznainā Kāla ezera krastos!

Sērfings ir mūžīgs!!! 

Raceboard.lv pateicas I. Ankravam ar ģimeni un pārējiem, kuri palīdzēja jubilejas un iepriekšējo 30 regašu organizēšanā, kā arī pievienojas pateicības vārdos visiem regates atbalstītājiem un sportistiem.

Pielikumā: rezultāti

Fotogalerija Facebook