Vita Matīse izcīna bronzas godalgu Eiropas čempionātā Raceboard 2019

Aizvadītajā nedēļā Čehijā norisinājās Eiropas čempionāts Raceboard vējdēļu klasē. Pateicoties Raceboard popularitātes pieaugumam un čehu viesmīlībai, kopējais sacensību dalībnieku skaits bija ļoti iespaidīgs t.i. vairāk nekā 90, tostarp 13 dāmas. Latviju pārstāvēja 8 Raceboard.lv sportisti un vairāk nekā 10 līdzjutēju. Ar augstiem panākumiem var uzteikt mūsu dāmas, kuras savās grupās ieņēma pirmās vietas: attiecīgi Vita Matīse – Master Nr.1 (kopvērtējumā 3.), Ilona Grīnberga Grand master Nr.1 (kopvērtējumā 5.) un Helēna Rožkalne Junioros Nr.1 (kopvērtējumā 7.).

79 vīriešu konkurencē labākais no Latvijas bija Aldis Šuriņš – 52., Rets Skrickis – 59., Ervīns Priede – 60., Juris Dreimanis – 73., Juris Rožkalns – 74. Piebildīsim, ka J. Rožkalnu pievīla inventārs, tamdēļ viņš četras dienas piedalījās  sacensībās kā sacensību komitejas dalībnieks – distances tiesnesis, gādājot par boju izlikšanu, starta kontroli un finiša pieņemšanu, un tikai sestdien piedalījās kā dalībnieks noslēdzošajā braucienā, izcīnot 34. vietu. A. Šuriņš kā labāko Latvijas vīriešu sasniegumu uzrādīja 28. vietu 7. braucienā.

Šis čempionāts dalībniekiem bija patiesi grūts, ar lielo aukstumu un vēju sacensību pirmajās divās dienās. Trešā diena tika pavadīta krastā, samierinoties ar bezvēju, toties ceturtajā dienā iekavēto atguvām, pavadot uz ūdens teju 5 stundas. Noslēdzošajā, piektajā, dienā laiks lutināja gan ar labu laiku, gan ar pietiekamu vēju.
Vējš sacensībās gan bija ļoti brāzmains – 4-9 m/s, virziens mainījās no 110 līdz 160 grādiem, tādejādi boju izkārtojums distansē arī tika vairākkārt mainīts, kas lika sportistiem izspēlēt kārtīgas šaha partijas.

Pateicamies organizētājiem par perfekto sacensību menedžmentu gan distancē, gan krastā, kas bija visaugstākajā līmenī.

Raceboard.lv

Visi rezultāti un foto: europeans2019.raceboard.org